Сторінки

вівторок, січня 30, 2018

Крути – біль і гордість мого народу
   Бій під Крутами відлунав сто років тому, однак подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. Для багатьох – це оптимістична трагедія. А головне – народження нового українця, пробудження зі сну національної свідомості народу. Адже тут, в засніженому полі, на залізничній станції Крути під однойменним селищем, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 29 січня 1918 року лунало «Ще не вмерла Україна». І для тих бійців кожне слово мало важливе значення…
   У День пам’яті героїв Крут сухими словами історичних документів, полум’яними рядками поетів, зворушливою музикою пісні учні Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ст. розповідали про подвиг юнаків, майже дітей, які пішли в безсмертя прямо зі студентської аудиторії чи шкільного класу. У шкільній світлиці «Берегиня» учасники рою «Нащадки козаків» організували куточок пам’яті «Квіти у полі, де Крути…».
«На Аскольдовій могилі поховали їх…» – під такою назвою проведено з учнями 8 класу урок пам’яті,  присвячений тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України спить в знаних і безіменних могилах, цвіту нашого народу, його славним синам, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в кожного з нас, –життя. «Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави», розпочав урок вчитель історії України, директор школи Михальчук О.П. Восьмикласники добре зрозуміли: бій під Крутами у перебігу військових дій вирішального значення не мав, не був зразком військового мистецтва, та у свідомості багатьох набув особливого значення завдяки героїзму української молоді. Найбільше вразила учнів розповідь про поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були ними страчені і лише після визволення Києва від червоних, за розпорядженням українського уряду, 19 березня 1918 року урочисто похоронених  на Аскольдовій могилі.
  З метою вшанування пам’яті героїв Крут у школі проведено години пам’яті «Пам’ятаймо героїв Крут», бесіди «Вони стали на захист Батьківщини», покази  презентації «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали», фактографічні довідки «Ціною юнацької крові», «Тернистими шляхами в ім’я держави», вахти пам’яті «Волі народної дзвін», «Герої не вмирають», «Ваш подвиг у нашому серці», інформаційні хвилинки для учнів 3-5 класів «Вони загинули за Батьківщину».
Подвиг українських юнаків під Крутами навічно залишиться в історії як символ національної честі та нескореного духу нашої нації. Герої не вмирають, вони живуть і житимуть у памяті і справах наступних поколінь.
                                              Учитель української мови та літератури Батіг У.П.















вівторок, січня 23, 2018

В єдності – сила народу
    День 22січня 1919 року ввійшов до національного календаря українців як велике свято– День Соборності України. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки і було проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.
   З метою відзначення Дня Соборності України в Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру: уроки пам’яті, виховні години, тематичні конференції, круглі столи, присвячені історії національно-визвольної боротьби початку ХХ століття в Україні. Організовано тематичну виставки у шкільній бібліотеці, випуск шкільної газети «Україна – разом і назавжди».
   З учнями 5 класу проведено годину спілкування «Возз’єднались в ті далекії роки наші предки навіки», гаслом якої стали слова: «Ми, діти України, за руки візьмемось. З’єднавшись назавжди, один одному всміхнемось». П’ятикласники та класний керівник Батіг У.П. об’єдналися в живий «Ланцюг єдності».
Одинадцятикласники, провівши виховну годину «В єдності – сила», висловили бажання будувати свою державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Учні 8 класу провели урок памяті «Єднаймося заради незалежності», на якому поглибили знання про боротьбу свого народу за національне визволення. З молодшими школярами проведено захід «Дух соборності». І не важливо, де ми народилися чи живемо – на Поліссі чи Донбасі, Слобожанщині чи Галичині, – ми є українцями, правнуками славних прадідів.  
  Учні школи переконливо дійшли висновку: в єдності – сила народу, лише наполегливий і цілеспрямований рух уперед дасть змогу побудувати нам сильну й високорозвинену державу. Хай воля та завзяття згуртовують нас для здійснення всіх планів і задумів! 

                            










Сторінками життя українського народу
   22. 01.18р. у 2 класі Милятичівської ЗОШ I-III ступенів було проведено захід на тему: «Єднання заради незалежності».
  Метою заходу було поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, пригадати Конституцію України, ознайомити з цікавими фактами, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, викликати інтерес до вивчення історії України.
  На даному заході учні ознайомилися з історією виникнення даного свята, а також пройшлися сторінками життя українського народу:
   1 ст. « Історія України»;
   2ст. « Державні символи України»;
   3 ст. «Народні символи України»;
   4 ст. « Мій край – моя історія жива».
   Під час заходу учні виразно і інтонаційно декламували вірші напам′ять, взяли активну участь у вікторині, яка складалась із запитань про державні символи України.
   Проведення таких заходів сприяє розвитку пізнавальних інтересів учнів про свій рідний край, про звичаї та традиції українського народу, виховує в учнів почуття патріотизму, зростати справжніми патріотами своєї держави, щоб у важку хвилину захистити свою землю від ворога.