Сторінки

вівторок, лютого 26, 2019


Щоб розумниками стати,
треба більше книг читати
       В 1 класі Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 26.02.2019 р. було проведено урок педагогічної майстерності «Я досліджую світ» на тему «Щоб розумниками стати, треба більше книг читати» вчителем Гринак О. В.
    На уроці діти дізналися як з'явилася книга, побачили де зберігаються книжки. Виконували різні завдання в групах, індивідуально, вчились бережливо і шанобливо ставитись до книг, виготовляли закладки.
  Діти зрозуміли, що і в наш час комп'ютерних технологій, важливим є спілкування з книгою.











понеділок, лютого 25, 2019

«…Усім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли!»
З 18.02.2019р. по 22.02.2019р. в Милятичівській ЗОШ І – ІІІ cт. учителем– словесником Кузь У.І. було проведено Тиждень української мови та літератури.
     Метою всіх проведених заходів було: активізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів; сприяти формуванню високоморальної особистості; виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.
      Учні вразили своєю творчість, креативністю та винахідливістю весь колектив школи.  Відкриття Тижня розпочалося конкурсом-виставкою учнівських газет, ілюстрацій до літературних творів «Мій улюблений твір у малюнках», творчих учнівських робіт, творів, проектів, поезій «Спроби пера», літературна вікторина «Заглядає в шибку казка» (1-2 кл.), мовознавчий турнір «Найкращий знавець української мови» (5-6 кл.), диктант «Родовід нашої мови» (5-11 кл.).  Учителем української мови та літератури Кузь У.І. було проведено свято рідної мови «Барви рідного слова». Святкове дійство, у яке занурились і учасники, і глядачі було дуже цікавим і напрочуд корисним. Учителі – словесники показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які використовують у своїй педагогічній праці з метою розвитку креативності учнів. Слід відзначити творчу роботу вчителів української мови та літератури, які доклали багато зусиль, щоб заходи пройшли на високому методичному рівні.
      Адже ми ніколи не маємо права забувати, що ми – українці.















четвер, лютого 21, 2019

Мужай, прекрасна наша мово!
  З метою розширення і поглиблення знань учнів з рідної мови, виховання любові до мови, культури свого народу та шанобливого ставлення до слова, розвитку пізнавальних здібностей учнів у День рідної мови з учнями  Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ст. вчителями-словесниками та класними керівниками було проведено ряд заходів.
  Учитель Батіг У.П. з шестикласниками провела квест «Мова моя веселкова». Під час цікавої й пізнавальної гри-мандрівки країною Рідної мови учні, відвідавши відповідно до кольорів веселки сім станцій: палац Лексикологія, замок Синтаксис, фортецю Морфологія, віллу Фонетика, садибу Фразеологія, двір Словотвір, вежу Риторика, втомленими, але щасливими повернулися у рідний клас. Виконуючи цікаві пізнавальні завдання разом із учителем Майко М.І., учні 8 класу не помітили, як швидко промайнув час під час мовознавчого турніру «Гімн рідній мові». Із десятикласниками Підскальна О.В. провела конкурс «Найкращий знавець рідної мови». Незабутні враження і гарний настрій створила своїм вихованцям Филипів Г.В., організувавши з семикласниками  мовознавчу гру «Мова калинова». Дев’ятикласники із класним керівником Венгльовською Н.М. поглибили свої знання про тернистий шлях становлення і розвитку рідної мови під час години спілкування «Мова наших предків».
  «Мужай, прекрасна наша мово!» – співала душа кожного в цей день, адже у кожному класі учні декламували вірші про мову, співали пісні, в повній мірі відчували себе носіями й творцями великого й величного державного багатства, який передали нам у спадок предки і який нам потрібно примножити й зберегти для майбутніх поколінь.














Іван Франко "УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ"

    Учні 9 та 10 класів Милятичівської ЗОШ І – ІІІ ступенів разом з класними керівниками Венгльовською Н.М. та Цюприк І.М. відвідали Національно академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької та переглянули драму у двох частинах І. Франка «Украдене щастя».
    «Хто у кого вкрав щастя?» – питання над яким замислиться кожна людина. Навіть непрофесійні критики знайдуть декілька відповідей – брати, які віддали Анну за нелюба, Микола Задорожній, що став перепоною на шляху у закоханих, Михайло Гурман, увірвавшись у розмірене життя подружжя, та і сама Анна, яка так і не вгамувала своє серце. 
     Кожне покоління знаходить у цій виставі щось своє. Адже тільки-но з’являється якась руйнація, то страждають не тільки ці люди, яких щастя зруйноване, а весь соціум довкола. І що більше будемо руйнувати своє кохання, любов не тільки один до одного, а й до Вітчизни, землі, своїх батьків, своєї історії, то все це руйнуватиме нас із середини. Бо скільки б ми не говорили мудрих слів, животворною є не ненависть, а тільки любов.









Плекаймо свою мову

     Мова – це великий Божий дар. У світі налічується близько трьох тисяч мов. І у кожного народу  вона своя.  Серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Мова живе в піснях, переказах, легендах, в історії нашій і сьогоденні.
      В Милятичівській ЗОШ І-ІІІ ступенів учні 1-4 класів вшанували День рідної мови. Палко і трепетно звучали з вуст найменших школярів віршовані рядки, задушевні мелодії пісень про українську мову. Яскравим і насиченим зробили день рідної мови вчителі 1 та 2 класів Іванець О.С. та Гринак О.В., які провели виховний захід «Рідна мова – Божий дар». Під час заходу  проводились вікторини,  учні  відгадували мовознавчі загадки, відповідали на питання з української мови, декламували вірші, співали, танцювали. Третьокласники перевірили свої знання у мовно – літературній грі «Розумники», яку підготовила і провела  вчитель  Криса О.П. Юні знавці української мови виборювали звання найкращих. Класний керівник Рожанська У.Г. підготувала з учнями  4 класу усний журнал «Квітни, мово солов’їна!». Кожна сторінка була цікавою і повчальною.  

     Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови. Любіть свою мову, свій милий край, свою Україну!