Сторінки

четвер, березня 15, 2018

З любовю до Кобзаря
                                                                   У дні радості, печалі і тривоги
                                                                 Йому віддаймо шану і уклін,
                                                                           За мудрістю звертаймося до нього
                                                                   І переможем. З нами Бог і Він.
   Березень – місяць памяті найбільшого українського генія, поета Тараса Шевченка. Всюди, де лишень живуть українці, у своїх прадідівських оселях, чи осіли поза своїми землями, згадують у ці дні свого Пророка, Вчителя, Поета.
   Усіх небайдужих до світлого слова Шевченкового 13.03.2018 року зібрав актовий зал Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на святі «Провісник долі України». Гарно прибраний зал: портрет Т.Шевченка, стіннівки, символічні вислови, плакат із словами «У всякого своя доля і свій шлях широкий», традиційні рушники, вишиті чорними і червоними стрічками, що символізують сумні й веселі дні в долі поета.
   Із вступним словом до вчителів, батьків, дітей, гостей свята звернулася вчитель  української мови і літератури Батіг У.П. про актуальність  творчості Шевченка у час сьогодення. На фоні мелодії пісні у виконанні В.Зінкевича «Шлях до Тараса» на сцену вийшли читці – учні 10 та 8 класів, які продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, творчу індивідуальність, емоційність, чистоту інтонування та сценічну культуру.  Розпочалося свято з виразного декламування «Балади про 9/10 березня» ученицею 10 кл. Батіг Г.  Хвилююче  глядачі зустрічали оплесками малого Тараса  і його матір (учня 5класу – Лазурка В., маму – ученицю 10 класу  Кошик В.). Роль подруги дитинства Оксанки Коваленко, яка була найтеплішим промінчиком Тарасового дитинства, з успіхом виконала  учениця  5 класу Гринчишин Н. Майстерно зіграли  роль козаків учні 9 класу, вони зуміли передати незборимий дух козаків, їх силу, завзяття, а найголовніше – зуміли  донести до свідомості малого Тараса на сцені і всіх глядачів у залі важливу роль у житті українців двох книг – Біблії і «Кобзаря». У цій же сценці роль Тараса особливо трепетно виконав учень 10 класу Писко В.
   Зворушила до глибини душі глядачів і була кульмінаційним  моментом свята інсценізація поеми «Наймичка», яку підготували під керівництвом вчителя української мови і літератури Підскальної О.В. учні 9 класу Ярмола Н. (автор), Блонська Т. (мати), Кулик М. (Катерина), Кулик Р. (Марко).
   Учень 8 кл. Шелемей Н., прочитавши «І мертвим, і живим…», силою голосу, виразністю, емоційністю читання переконав багатьох в актуальності Шевченкових настанов у наші дні, в необхідності дослухатися до Кобзаря –  натхненного голосу цілого народу і будителя нації.
  По-особливому прикрасили свято пісні «Думи мої», «На високій дуже кручі», «Зоре моя вечірняя» у виконанні ансамблю дівчат 6-8 класів, а також пісні «Така її доля», «Пісня про Кобзаря», «Кобзареві» у виконанні Тиндик Д. і Скочепець А. під керівництвом музичного керівника Солонинко О.С. Оптимістично, з великою вірою у світле майбутнє України завершили захід учні 5 класу. Свято вдалося на славу.
  Хай виконані твори на цьому святі будуть даниною памяті і шани Великого Кобзаря і дороговказом нам для побудови квітучої України, такої, про яку мріяв поет.















Немає коментарів:

Дописати коментар